ÖVRIGT / Speglar / Spegel 16968351
*
nr 1696 8351
Spegel
rokokostil, 100x46
Kondition: skadad
Utrop:
700 kr
Såld:
400 kr
Sista tid för bud online:
måndag 28 april 2025
kl 19:23:46
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
27/4 15:27:47
1
Vinnande bud
28/4 15:29:31
2
350 kr
28/4 15:29:31
1
(budbetjänt)
Läs om budbetjänten
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: rokoko rokoko-stil rokokostil spegel speglar
-
7027 Spegel
guldfärgad, konstmaterial, 105x58 cm
Auktionen avslutas
nästa vecka
26 jan kl 19:12
*
Spegel
Kondition: skadad
Läs om budbetjänten
nr 1696 8351
Spegel
rokokostil, 100x46
Kondition: skadad
| Utrop: | 700 kr |
|---|---|
| Såld: | 400 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 28 april 2025 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 27/4 15:27:47 | 1 | Vinnande bud |
| 28/4 15:29:31 | 2 | 350 kr |
| 28/4 15:29:31 | 1 | (budbetjänt) |
Läs om budbetjänten
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: rokoko rokoko-stil rokokostil spegel speglar
-
7027 Spegel
guldfärgad, konstmaterial, 105x58 cm
Auktionen avslutas
nästa vecka
26 jan kl 19:12



